Amerikan Kültür ve Edebiyatı Bölümünde Okudu, İngilizce Konuşabiliyor mu?

Sizlerle öğrenci adaylarımızdan biri ile yaptığımız bir görüşmeyi paylaşmak istedik...

Bir adayımız, İngilizce konuşma kursu almak üzere İngiliz Kültür Nişantaşı temsilciliğimizi ziyaret etti. Öğrenci adayımız olan hanım efendi ile yaptığımız görüşmemizde, her öğrenci adayımıza sorduğumuz soruları, kendisine uygun olan eğitimin hangisi olduğunu belirlemek amacıyla sorduk.

Son derece eğitimli olan adayımızın Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünden mezun olduğunu öğrendik. Bu durum, bizlerin sıkça karşılaştığı bir durum olmasına rağmen yine de adayımıza sormak istedik; O'na göre dört yıl İngilizce bir bölüm okuyup İngilizce konuşamıyor olmasının sebebi neydi?

Kendisinin de açıkça belirttiği gibi, İngilizce de diğer tüm diller gibi farklı yeteneklerin aynı anda kullanılabilmesi halinde"en üst düzeyde biliyorum" denilebilecek bir dil.

Örneğin Amerikan Kültür & Edebiyatı mezunu olan öğrenci adayımız Amerikan literatürüne ait bir romanı rahatlıkla okuyup hangi döneme ait olduğunu tespit edebilir, kusursuzca makale yazabileceğinin fakat konuşma becerisini ancak pratik yaparak geliştirebileceğinin farkında.

Öğrencimiz Üsküdarda ikamet ediyor olmasına rağmen Şişli civarında bir İngilizce kursu araştırması yapmak istemiş ve Beşiktaş'ta bir restoranda arkadaşlarıyla sohbet ederken, öğrencimiz olan bir arkadaşının tavsiye etmesiyle İngiliz Kültür Nişantaşı web sitesini ziyaret etmiş, Osmanbey Metro durağının Rumeli Caddesi çıkışında olması ve ulaşımın marmaray ve metro ile sağlanabildiği kursumuza bilgi formu aracılığıyla ulaşmış.

Sizlere tavsiyemiz, ileri düzey İngilizce öğrenmenin uzun bir yolculuk olduğunu, İngilizce öğrenme amacınızı net olarak belirlerseniz, hedeflerinize daha kısa sürede ve gereksiz detaylardan arındırılarak ulaşabileceğinizi unutmamanız yönünde olacaktır. İster Amerikan Kültür & Edebiyatı, ister İngilizce Öğretmenliği veya ister İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olun, Hangi beceriye ne kadar odaklandığınız son derece önemlidir.

Uzman bir danışmandan ücretsiz yardım almak isterseniz tıklayın, sizi arayalım ve birlikte çözüm bulalım. 

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.