Bireysel İngilizce Eğitimi

Bireysel Eğitim

Nişantaşı İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu'nda Avrupa Dil Portfolyosu uygulanmaktadır. Avrupa Dil Portfolyosu, okulda veya okul dışında dil öğrenen veya öğrenmiş kişilerin, dil öğrenme konusunda edindikleri ile yaşadıkları kültürel deneyimlerin tamamını kaydedip, ifade edebilecekleri bir dökümandır.

Nişantaşı İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu'nda gireceğiniz sözlü (gerekli görüldüğü takdirde yazılı) seviye tespit sınavından sonra, seviyenize uygun ve 8-10 kişilik gruplarımıza yerleştirilerek dil eğitiminize devam edebilirsiniz.

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 5 adet seviye bulunmaktadır. Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:


A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.
A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişi gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun konuşamasam da, kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim, ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.
B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Bildiğim konularla ilgili görüşlerimi açıklayıp savunarak, tartışmalarda etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

EuroPass Nedir?

Yabancı dil düzeyini kanıtlamak isteyen kişilerin çektikleri en yaygın sıkıntılardan biri de, katılım sağladıkları dil kurslarının kendilerine verdikleri kurs bitirme sertifikasının geçerlik alanlarının oldukça sınırlı olmasıdır. Avrupada eğitim görmek ya da çalışmak için sizlere açılan bir kapı niteliğinde olan Europass sayesinde İngilizce bilgi düzeyinizin AB standartlarındaki seviyelerden hangisinde olduğunu kanıtlayabilirsiniz.

Örneğin eğitim hayatına Avrupada devam etmek isteyen bir öğrenci İngilizce bilgisini gideceği okula kanıtlamak durumundadır. İşte bu noktada öğrenci, Avrupa dil standartlarına göre belirlenmiş, Europass özelliği bulunan, İngilizce bilgisinin hangi düzeyde olduğunu gösteren sertifikasını gideceği okula bir kanıt niteliğinde sunabilir. İngiliz Kültür Dil Okulları, İngilizce eğitimi alan tüm öğrencilerine eğitim süreçlerinin sonunda Europass özelliği olan tek sertifikayı sunmaktadır.

Avrupa Dil Portfolyosu Nedir?

Avrupa Dil Portfolyosu, İngilizce öğrencilerinin eğitim süreçleri boyunca kazandıkları edinimleri ölçmek için kullanabilecekleri bir kılavuzdur.

İngiliz Kültür Nişantaşı, istisnasız tüm genel dil öğrencilerine özel tanımlanmış , Europass özellikli sertifikalarıyla doğrudan eşleştirilmiş, Avrupa Dil Portfolyosu sunmaktadır.

My Kelime Nedir?

My Kelime, İngilizce öğrencilerinin seviyeleri her ne olursa olsun Europass seviyelerinin tamamına ait kelime grupları, gramer, okuduğunu anlama, duyduğunu anlama becerilerini cümle tamamlama, quiz ve oyunlarla geliştirebilecekleri bir on-line çalışma platformudur.

İngiliz Kültür Nişantaşı tüm öğrencilerine bu platforma 9 ay ücretsiz erişim imkanı sağlamaktadır.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.