Çocuğunuzun dil eğitimine destek vermek için evde ne yapabilirsiniz?

İngilizceyi küçük yaşlarda öğrenmek, çocuğunuzun geleceğinde büyük bir önem taşır. Erken yaşta öğrenilen İngilizce, ileriki yaşlarda öğrenilenden daha kalıcı olur ve daha akıcı şekilde kullanılır. Çocuğunuz için böyle bir dünya yaratmak istiyorsanız, evde çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz aktiviteleri sizler için sayalım.


Her gün yeni bir kelime


Çocuğunuz kelimeleri söyleyebilecek bir yaştaysa, her gün yeni bir kelime öğretebilirsiniz. Örneğin bugün elma kelimesine odaklandınız. Gün boyunca elmalı çizimler yapın, elma alın, elma yiyin. Bunları yaparken elma yerine “apple” kelimesini kullanın.


Bebekken İngilizce


Bebeğinize daha çok küçükken İngilizce ninniler dinletebilir, onunla İngilizce konuşabilirsiniz.


İngilizce alışveriş


Market alışverişine çocuğunuzla beraber çıkın. Aldığınız her ürünün İngilizcesini çocuğunuzla beraber söyleyin. Reyondan alırken, kasaya giderken, evde yerlerine koyarken... Tekrar edebileceğiniz her anı değerlendirin.


Yapışkanlı kağıtla İngilizce pratiği


İngilizce öğrenirken görsel zekayı kullanmak çok önemli. Evdeki eşyaların İngilizcelerini yapışkan kağıtlara yazın ve ait oldukları eşyalara yapıştırın. Haftanın belirli günlerinde bu kağıtları sökün ve çocukların doğru kelimeyi doğru eşyalara yapıştırmalarını isteyin. Bunu yaparken kelimeyi de sesli bir şekilde söyleyin.


Oyuncak getirme


Çocuklarınızın oyuncaklarını alın ve bir kenara dizin. Sonra çocuğunuza o oyuncağın İngilizcesini söyleyin ve size getirmesiniz isteyin. Örneğin, kedi oyuncağını getirmesini istediğinizde “cat” deyin. Bunu hayvanlar, araçlar vb. belirli kelime grupları halinde de yapabilirsiniz.


Beraber İngilizce şarkılar dinleyin


İnternette İngilizce eğimi için birçok şarkı mevcut. Bu şarkıları açıp çocuğunuzla dinleyin ve şarkı sözlerini jest ve mimiklerinizle beraber uygulamalı olarak yapın. Bu, çocuğunuzun şarkı sözlerini anlamasına yardımcı olacaktır.


Volümü arttırın


Çocuğunuz kelimeleri öğrendikçe, yavaş yavaş kalıplara, oradan da cümlelere geçin. Bu biraz zaman alacaktır ama sabırlı olmak, annelik ve babalığın diğer adı, öyle değil mi?

Çocuğu için en iyi İngilizce eğitimini sağlamak isteyen aileler için, İstanbul’da çocukları en çok seven dil kursu Nişantaşı İngiliz Kültür, daha güzel bir gelecek için çocuklarınızı bekliyor. Detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.