Hukuk İngilizcesi

Çok uluslu hukuk firmalarında çalışan kişilerin bir çoğunun ortak ihtiyaçlarından biri iyi bir İngilizce eğitimidir. Özellikle İstanbul'da farkedilir olmak için...

Çalıştığınız sektöre yönelik terminoloji öğrenmek elbette çok önemlidir ama Hukuk İngilizcesi için bu, sözlükten bakılarak yada Hukuk İngilizcesi kitaplarından öğrenilebilecek bir şey değildir. Hukuk İngilizcesi, Hukukun kendisi bu kadar genişken elbette bir kitapta anlatılabilecek kadar temel düzeyde değildir.

Hukuk için çalışan değerli arkadaşlarımızın spesifik olarak ihtiyaç belirlemesi çok önemlidir. Örneğin uluslararası sözleşmeler konusunda İngilizce eğitimine ihtiyacı varsa bu alanda bir plan yapılmalı ve öğrenci için hazırlanacak tabiri caizse hukuk İngilizcesi sözlüğü genel olarak bu alandaki hukuk terimlerinin ingilizcesini içermelidir.

Hukuk İngilizcesi eğitimi genel İngilizce eğitiminin henüz başında olan öğrenciler için biraz zorlayıcı olabilir. Bu nedenle hukuk İngilizce kursu almak isteyen öğrencilerimizin genel İngilizce bilgilerinin en az B1 (intermediate) düzeyinde olması gerekmektedir.

Hukuk alanında çalışan öğrencilerimize tavsiyemiz, kendi alanlarında alacakları İngilizce eğitimini özel ders şeklinde almaları yönünde olacaktır. Nedeni ise spesifik ihtiyaçlardan oluşabilecek hukuk İngilizcesi özel derslerinin planlamasının kişiye ve ihtiyaca özel olarak yapılabilmesidir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Hukuk İngilizcesi kursuna başlamadan önce ihtiyacı mümkün olduğu kadar spesifik hale getirmek, eğitimin verimliliğini en üst düzeye taşıyacaktır.

İstanbul Çağlayan, Kağıthane ve Mecidiyeköyden ulaşımın oldukça kolay olduğu Nişantaşı İngiliz Kültür İngilizce Kursunun kırk yıllık İngilizce eğitimi tecrübesinden yararlanmak için tıklayın, uzman kadromuzdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alın!

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.