İngilizce kursu araştırması yaparken nelere dikkat etmeyelim?

Diyelim ki İngilizce öğrenmek için kendinizi hazır hissediyorsunuz ve bu kez devamlılık sağlayabileceğiniz, uygun bir İngilizce kursu araştırıyorsunuz. İletişime geçmeyi düşündüğünüz İngilizce kursunu aradınız ve…


Kurlar ne kadar oluyor?

  • İngilizce eğitiminde “kur” diye bir şey yoktur, “seviye” kavramı vardır ve İngilizce eğitimi Avrupa standartlarına göre 5 seviyeden oluşur.
  • Karşınızdaki eğitim danışmanına İngilizce eğitiminde kullanılan metot, materyal, vb. yerine direkt bu soruyu sorarsanız eğitim danışmanı ya size direkt İngilizce eğitim fiyatı verir ve sizin sormanız gereken soruları sormaya fırsat kalmadan görüşme kendiliğinden sonlanır ya da eğitim danışmanı fiyat bilgisi vermemek için konuşmayı yokuşa sürer


Bir seviye kaç ay sürüyor?

İngilizce eğitimi almak isteme amacınıza göre uygun olan eğitim metodunu sormadan bu soruyu sormanız, karşınızdaki eğitim danışmanının istemsiz olarak size doğru bilgiyi verememesine neden olur; çünkü eğitim programlarının süresi, içeriğine ve sizin zamanlamanıza göre değişmektedir. Bazı eğitim programlarında 1 seviye 3 ay sürerken, bazıları 1 ay sürer.


İngilizce konuşma dersi var mı?

İngilizce eğitimi sadece konuşma dersinden ibaret olamaz. Unutmayalım ki, İngilizceyi iletişim kurmak için öğreniyoruz ve iletişim kurmanın “sözlü” ve “yazılı” olmak üzere iki çeşidi vardır. Bu da demek oluyor ki, “duyduğunu anlama”, “sözlü cevap verebilme”, “okuduğunu anlama” ve “yazılı cevap verebilme” becerilerimizin tamamının geliştirilmiş olması gerekiyor. Tüm bunları doğru yapabilmek için elbette dil bilgisi kurallarını doğru kullanmak gerekmektedir. Sağlıklı cevap alabilmek için başvurduğunuz İngilizce kursuna şu şekilde bir soru iletebilirsiniz: “Ana derslerinize ek olarak yapılan bir konuşma aktivite kulübünüz var mıdır?

Yukarıda gördüğünüz soruları sormadan önce görüştüğünüz eğitim danışmanına;

  • İngilizce öğrenmek istemenizin amacı,
  • İngilizce öğrenmek için kendinize verdiğiniz süre,
  • Eğitim düzeyiniz,
  • Mesleğiniz gibi bilgileri aktarmanız, doğru cevabı almanız açısından daha faydalı olacak ve danışmanın sizin için en ideal eğitim programını sunmasına imkân sağlayacaktır.

Bu yola bizimle devam etmek ve uzmanlığımızdan faydalanmak isterseniz, lütfen buraya tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım.

Başarılar dileriz.

 

 

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.