İngilizce öğrenmeyi artık ertelememeniz gerektiğini söyleyen, uyarı niteliğindeki durumlar!

Almanız gereken İngilizce eğitimini bugüne kadar ertelediniz. Yol soran bir iki turiste yardımcı olmak dışında çok da bir işinize yaramayacağını düşündünüz. Ancak durum ciddileşti. Bir şeyler sizi rahatsız etmeye başladı, bir şeylerin eksik olduğunu fark ettiniz. Kim bilir? Belki de İngilizce öğrenme zamanınız gelmiştir!

Peki, İngilizce eğitimi konusunda sizin için kırmızı alarmların çaldığını nasıl anlarsınız? Gelin bir göz atalım.


Kullandığınız programların dilini anlayamıyorsanız

Bilgi çağında bilgisayar kullanmadan olmuyor. Genelde bilgisayarda kullandığımız programlar Türkçe olabiliyor ancak Türkçe hallerinde bile birçok İngilizce kelime barınıyor. Tabi bu iyi hali.

Yeni programların Türkçe sürümünün ortaya çıkması zaman alabiliyor, bu sebeple İngilizce bilenler yeni programları hızlıca öğreniyor ve siz geri kalmış oluyorsunuz.


Teknolojik gelişmelerin iyice gerisinde kaldığınızı hissediyorsanız

Bir önceki maddede de belirttiğimiz gibi teknolojiye ve haberlere hakim olmak, sizi ön sıralara taşır. İngilizce bilmemek, bu konuda ilerlemenizi engeller.


Altınızda çalışan kişiler sırf İngilizce bildiği için patronunuzun gözünde kıymetlendiyse

İngilizce bilen kişi bugünün stajyeri olabilir, ancak yarının da çalışanıdır. Çevrenizde birçok kişi, sırf İngilizce bildiği için kolayca terfi alıyorsa, yarın o stajyer de sizin üstünüzde çalışabilir. Hatta belki de sizin yerinize geçer.


Patronunuz tercümanlık bürosuna ödenen paralardan şikayetçi olmaya başladıysa

En basit çeviriler için para ödemek, patronunuzun gözüne batar. Bu aslında çok ciddi bir uyarı. Patronunuz size üstü kapalı olarak “İngilizce bilen bir eleman istiyorum.” diyor olabilir. Zaman kaybetmeyin ve o eleman siz olun.


Aldığınız kıyafetin üzerindeki yazıdan emin olamıyorsanız

İnsanlar üzerinize bakıp bakıp gülüyor mu? Belki de kıyafetinizin üzerindeki yazıda küçük bir talihsizlik vardır? Kim bilir? Tabi ki, İngilizce bilenler bilir.

Başlangıç seviyesinde İngilizce bilmek bile bu sorunu çözer oysa ki.


Projeniz için bulduğunuz yabancı kaynakları anlayamıyorsanız

Projenizde ya da tezinizde birden fazla kaynağa başvurmanız gerekiyor, ancak kaynaklar çok ama çok uzun. Neresinden alıntı yapacağınızı anlayamıyorsunuz. Hepsinin çevrilmesi çok masraf. Birinden de çevirmesini rica edemeyeceğiniz kadar çok. Böyle bir durumda İngilizce bilmek şart.


Çevrenizdeki yabancı sayısı artmaya başladıysa

Fark ettiniz mi bilmiyoruz ama yaş aldıkça çevremizdeki yabancı sayısı da artıyor. Gerek iş gerek okul olsun, bu insanlar hayatımıza iyiden iyiye girmeye başlıyor. Konuşamadığınız için bu insanlardan kaçmayın. Artık dil öğrenmenin zamanı geldi!

Bu ve bunlar gibi birçok durum, İngilizce öğrenme zamanınızın geldiğini söyler. Bu zamanı en doğru şekilde değerlendirmek için kalıcı ve köklü bir dil kursuna gitmeyi ihmal etmeyin. Aradığınız dil kursuna ulaşmak için sadece burayı tıklamanız yeterli.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.