Her gün düzenli olarak İngilizce pratiği yapmanın faydaları

İlk gün


İlk dersin ardından yaptığınız pratik, derste anlatılanları daha iyi öğrenmenizi sağlar. Öğrendiklerinizin çoğu kısa süreli bellekte kalacaktır. Bu sebeple, her gün tekrar yapmanız gerekmektedir.


İlk hafta


Öğrendiklerinizi sık sık unutuyor ve tekrar tekrar notlara bakmak zorunda kalıyor olabilirsiniz. Hevesiniz kırılmasın, bu gayet olağan bir durum; çünkü şu an beyniniz yeni edindiği bilgileri kalıcı belleğe atmaya çalışıyor.


İkinci hafta


İlk günlerde zar zor hatırladığınız bilgiler, artık aklınıza geliyor. Sadece pratiğe dökerken zorlanıyorsunuz. Bu zorluk da yavaş yavaş kalkacak.


İlk ay


Öğrendiklerinizi, sınırlı alanlar içerisinde kolayca pratiğe dökebiliyorsunuz; ancak hala farklı kalıpları ve konuları birbirine bağlama konusunda sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz.


Üçüncü ay


Karşınıza bir yabancı çıktığında kendinizi basit düzeyde ifade edebilecek hale geldiğiniz. Daha gündelik konuları içeren bu ifadeler, önümüzdeki aylarda yerini soyut konulara bırakacak.


Altı ay


Öğrendiğiniz tüm yapıları kolayca kullanabiliyor, gerek soyut gerek somut konuları rahatça ifade edebiliyorsunuz. Herhangi bir ülkeye gittiğinizde, kendinizi ifade edebilirsiniz. Bu dönemde pratik yapmayı kesinlikle bırakmamalısınız. Kelime dağarcığınızı geliştirmeli, kelimelerin ikinci, üçüncü, dördüncü anlamlarını öğrenmelisiniz.


Bir yıl


Artık kolayca İngilizce iletişime geçebilecek düzeye gelmiş durumdasınız. Konuşurken çok nadiren takılıyorsunuz. Aklınıza gelmeyen kelimeleri farklı yollarla ifade edebiliyor, kelimelerin diğer anlamlarını da kolayca kullanabiliyorsunuz. Tebrikler, başardınız!

Disiplinli bir çalışmanın, iyi bir sonuç yaratması için gittiğiniz İngilizce kursunun da sizin gibi özverili olması gerekmektedir.

Nişantaşı İngiliz Kültür Dil Kursu’nda önceliğimiz İngilizceyi kalıcı bir şekilde öğrenmeniz. Bu sebeple, derslerimizin çoğunu pratiklerden oluşan uygulamalarla gerçekleştiriyor, yeri geldiğinde sizin için etüt dersler sağlıyoruz.

İngilizceyi bir kez öğrenmek ve ömür boyu kullanmak istiyorsanız, tıklayın.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.