Popüler Kültür Sana Just Speak English Diyor…

Dinlerken “Vay be! Adamlar ne iş çıkarıyo!” dediğin İngilizce şarkılar ya da dizilerde gördüğün kadarıyla İngilizce konuşmak için gramer kasmaya gerek yok yani konuşmak denen şey “just speak English”. Artık dinlediğin şarkının sözlerini ve anlamak ve dizileri alt yazısız izlemek istiyorsun.

Tamam, İngilizce öğrenirsen belki Şişli’de komşularınla İngilizce konuşuyor olmayacaksın ama Beşiktaşta yürürken bir turist sana adres sorduğunda “Go, go, go, elli metre go, sonra sola dön” de demeyecek, utancından parmaklarını ısırıp sırtını dönüp gitmeyeceksin.

Kısacası korkun şu değil mi; bir gün Kurtuluştaki evinden çıkıp Mecidiyeköy'e gitmek için Osmanbey Metrosuna bindiğinde karşılaştığın turistlerden biri bir AVMyi sorduğunda onlara gözlerin dolu dolu bakmak ama konuşamamak istemiyorsun. Sen de artık sana “Can you speak English?” diye sorduklarında onlara “ I just speak English ” demek istiyorsun…

İşte bu denli İngilizce öğrenmek istiyorsun. Times Square’de değilse bile Nişantaşı'nda Rumeli Caddesi’nde ya da Halaskargazi Caddesi’nde yürürken öğrendiğin sokaktaki İngiliz kültürünü ve İngilizceyi tüm sadeliğiyle kullanmak, kısa bir süre harcadığında da popüler kültüre karşı “Savaş mı istiyorsun kamoooon!“ (‘Come on!’ diye yazılıyor) diye haykırabilmek “ Hey popüler kültür, I just speak English ” demek istiyorsun. :)

E madem sen de İngilizce konuşmak istiyorsun, o zaman Nişantaşı İngiliz Kültür’e iletişim bilgilerini bırak, uzman kadromuzdan biri seni arasın ve ücretsiz danışmanlıktan yararlan!

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.