Kedilerin yabancı dili: Miyavlamak

Dört patili dostlarımızın en atik ve sevimlilerinden biri olan kediler, eski çağlardan beri bizimle yaşamakta ve bize yoldaşlık etmekte. Kedi denince akla gelen ilk şeylerden biri, minicik ağızlarından çıkan o tatlı miyav sesi. Peki nereden geliyor bu miyav?


Kediler birbirleriyle miyavlayarak iletişime geçmiyor


Hiç birbiriyle miyavlayarak iletişime geçen kedi gördünüz mü? İstisnai birkaç tatlı video haricinde, kedilerin miyavlayarak iletişim kurduğu pek görülmez. Bunun sebebi aralarındaki telepatik iletişimdir.


Bizim duymadığımız ses dalgalarını duyabilirler


Bu özellikleri de onların iletişime geçtikleri sesleri duymamızı engeller. Mesela gecenin yarısında boş duvara gözlerini dikmiş bir kedi görme ihtimaliniz yüksektir. Bunun sebebi duvarda bir şey gördüklerinden değil, o yönden bir ses gelmesindendir. Yani sizden bizden iyi duyarlar.


İnsanların duyamadığı iletişim


Bu özellikleri, kedilerin insanların dünyasında sessiz sayılan bir iletişime sahip olmalarını sağlar. Yani onlar birbirleriyle konuşurken, bizim bundan pek haberimiz olmaz.


“Hoff bu insan beni neden anlamıyor?”


Yüzyıllar boyunca aynı mekânı bizimle paylaşan kediler, kendilerini kendi dillerinde insanlara anlatamadıklarını fark edince, yeni bir yol izlemeye karar verdi: İnsanları taklit etmek! Bu sayede “miyav” ortaya çıkmış oldu!


Kedi, kendi yabancı dilini yarattı!


İnsanların ses çıkararak birbiriyle iletişime geçtiğini fark eden kediler, kendilerini anlatamayınca miyavlamayı ortaya çıkardı. Yüzyıllar süren dostlukla beraber “miyav”, kedilerin bir parçası oldu.


Peki hangi miyav ne anlama geliyor!


İşin en güzel kısmı da burası. Miyavlamak kedilerin genetik kodlarına işlemiş de olsa, her kedinin miyav dili farklı. Yani miyav dili, sahipten sahibe değişiyor. Ali ile Msiket arasındaki kedi diliyle, Nazlı ve Ponçik arasındaki kedi dili birbirinden çok farklı olabiliyor.


Size özel bir miyav!


Küçük dostunuz ona ne kadar değer verdiğinizi biliyor ve yabancı dilini sizinle geliştiriyor. Siz de bizim size ne kadar değer verdiğimizi bilin ve yabancı dili bizimle öğrenin. Detaylı bilgi için lütfen burayı tıklayın.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.