Neden İngilizce öğrenemiyorsunuz? Gelin yardımcı olalım!


İngilizce öğrenmeyi bir zorunluluk olarak mı görüyorum?

Hayatımızın genelinde zorunluluk duygusuyla yapmış olduğumuz hiçbir şeyden keyif almayız. Söz konusu İngilizce eğitimi olunca, farkında olmadan öğrenmeye bir direnç gösteririz. İngilizce eğitiminin başarılı sonuçlanması için birincil şart İngilizce eğitimini bir zorunluluk olarak değil, kendimize kazandırdığımız yeni bir özellik, ileriki dönemlerde çoğu kapıyı açacak bir anahtara sahip olma fırsatı olarak görmektir. Zorunluluk duygusuyla yapılan hiçbir şey başarıyla sonuçlanmaz. İngilizce eğitimi de buna dahil.


Daha önce aldığım İngilizce eğitiminde bana hitap etmeyen şey neydi?

İngilizce eğitim sürecinde kişinin başarıya ulaşması için kişinin İngilizce öğrenme amacını net biçimde bilmesi ve eğitim metodunun kendisine hitap edip etmediğini doğru saptaması gerekir. İngilizce eğitimi farklı metotlarda verilebilmekte, kişi gerek bireysel gerekse kültürel edinimleriyle alacağı İngilizce eğitim metodunun örtüşüp örtüşmediğini bilmelidir. Şimdiye kadar alınan İngilizce eğitiminde kullanılan metot ile başarı sağlanmadıysa bir sonraki eğitimin metodunun değişik olması gerekebilir.


İngilizce eğitimi boyunca devamlılığımı doğru biçimde sağlayabildim mi?

İngilizce eğitiminiz boyunca dahil olduğunuz sınıfa severek ve isteyerek devam etmeniz ancak sınıf atmosferinin size hitap etmesiyle ve hedeflerinize cevap verebilen bir eğitim sürecinden geçmenizle mümkündür, bunu biliyoruz. İngilizce eğitiminizde devamsızlık yapmanız demek, o gün içinde işlenen konu ya da yapılan aktivitenin kaçırılması demektir. Kaçırdığınız dersin telafisini İngilizce eğitimi aldığınız yer size sağlıyor olsa da sınıf atmosferinde, interaktif biçimde yapılan eğitimden gördüğünüz faydayı bu telafi derslerinden sağlayamayabilirsiniz


İngilizce eğitimi boyunca bana verilen ödevleri yaptım mı?

Birçoğumuz İngilizce eğitimi için gittiğimiz kurslarda bize ödev verildiği zaman kendimizi sıkılmış hissederiz. Okul yıllarının geride kalmasıyla, ödev bilincimizde de aksamalar olması kabul edilebilir, fakat severek ve isteyerek devam ettiğimiz bir İngilizce kursunda bize verilen ödevlerin, günbegün faydasını gördüğümüz eğitimimizde bize pratik kazandıracağını da kabul etmeliyiz.

Size ve hassasiyetlerinize en uygun programı sunan Nişantaşı İngiliz Kültür Dil Kursu'yla iletişime geçmek için, lütfen burayı tıklayın.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.