Okul Öncesi İngilizce Eğitimi


5 - 6 Yaş Grubundaki Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi Gerekli midir?

Dünyanın en önemli stratejik konumlarından birinde bulunan ülkemiz, her geçen yıl ticaret, eğitim, turizm gibi alanlarda diğer yabancı ülkelerle olan ortaklığını geliştirmekte ve genişletmektedir. Çocuklarımızın yaşları büyüdükçe artan sorumlulukları gereği İngilizce eğitimine vakit ayıramayacağını da hesaba katarsak; tıpkı gelişmiş ülkelerdeki gibi okul öncesinden itibaren İngilizce eğitimine başlıyor olması geleceğini garantiye almak olur.


5 - 6 Yaş Grubundaki Çocuklar İçin İngilizce Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Okul öncesi dönemdeki çocuklar, henüz verilen her bilgiyi kaydedebilir. Böyle bir dönemde İngilizce öğrenmeye başlıyor olması, geçmiş jenerasyonların yaşadığı İngilizce öğrenme sorununu ortadan kaldırmak için sağlam bir adım anlamına gelmektedir. Bu nedenle, İngilizce eğitimi bu yaş grubundaki çocuklar için son derece kalıcı ve sağlam bir temel niteliğindedir.


5 - 6 Yaş Grubundaki Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi Nasıl Verilmelidir?

Henüz okuma & yazma becerisini kazanmaya yeni başlamış / başlamamış öğrenciler için verilecek İngilizce eğitimi elbette çocukların görsel ve işitsel hafızalarına hitap edecek şekilde programlanmalıdır. Bu program içinde müzik ve resim gibi sanatsal aktiviteler ve tabii ki enerjilerini kullanabildikleri türlü oyunlar bulunmalı, çocukların İngilizce eğitimleri için bu gibi enstrümanlar mutlaka kullanılmalıdır.


5 - 6 Yaş Grubundaki Çocuklar İçin İngilizce Eğitiminde Kullanılması Uygun Olan Materyaller Nelerdir?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm ayrıntılar göz önünde bulundurulduğunda, 5 - 6 yaş grubundaki çocuklar için düzenlenecek İngilizce eğitimi programlarında mutlaka eğitici ve renkli flash cardlar, öykü kitapları, çizgi serileri, müzik ve oyun içerikli materyaller kullanılmalıdır.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.