Part Time İş Arıyorum! English : Orta

Hepimizin malumu üzere ülkemizdeki iş ilanları sitelerinde oluşturulmuş özgeçmişlerin %90 ında yabancı dil bilgisi bölümünde Turkish ana dil seviyesinde, English orta olarak yer alır.

Peki, orta ise neden İngilizce değil, English ise neden intermediate değil? Biz böyle eğlenceli insanlar, full time ya da part time olarak çalışırız, tam zamanlı ya da yarı zamanlı değil…

Buna karşılık öz geçmişimizde anadilimizi de bildiğimiz yabancı diller bölümüne yazmaktan, belki beginner (başlangıç) düzeyinde bilgi sahibi olduğumuz English için de orta düzey yazmaktan asla ve kesinlikle kaçınmayız.

Tabii ki ne iş yapacağımıza göre değişir ama örneğin Taksim’de bir kafede Part Time olarak çalışıyorsak, yabancı müşterilerimiz “Excuse me! Can you speak English?” diye sorduklarında onlara “madam/ sir; benim English ortadiyemeyiz.

Ya da uluslararası bir firmada kariyerimizdeki başarılarımız dolayısıyla üst düzeyden bir yönetici olarak yer bulmuş olabiliriz. Peki, ilk ABD seyahatimizde, gazete bayiinde gördüğü New York Times ı alıp size ülkenizle ilgili manşet haberi gösteren Amerikalı dostunuza da “Hey Bro! English Orta” mı diyeceksiniz?

Hadi, İngilizce düzeyiniz gerçekte ne; öğrenelim...

Şaka bir yana, önemli bir çoğunluğun göğsünü gere gere İngilizcesini konuşturabilmeyi çok istediği malum. O halde size güzel haberlerimiz var.

Aktif kampanyalarımızdan ücretsiz haberdar olmak için tıklayın. Uzman kadromuz size Nişantaşı İngiliz Kültür kalitesiyle yardımcı olsun.

 
Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.