PROFICIENCY nedir? Hedeflenen başarı nasıl elde edilir?

PROFICIENCY, üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarına verilen genel bir isimdir. Her üniversitenin hazırlık atlama sınavının zorluk oranı ve hazırlık atlama notu farklıdır. Yine de bu puan, 60 civarındadır.


Hazırlık atlama sınavından başarılı olabilmek için hangi seviyede İngilizce bilmek gerekir?

Hazırlığı atlamanız için istenilen seviye genelde B1, yani intermediate’tır. Seviyenizin intermediate’tan yüksek olduğunu kanıtlayamadığınız takdirde, hazırlık sınıfını okumanız gerekmektedir.


PROFICIENCY sınavlarının formatı nasıl olur?

PROFICIENCY sınavları, çoğunlukla dil bilgisi, okuma, yazma ve dinleme becerilerini ölçen sorulardan oluşur.


PROFICIENCY sınavında en iyi sonucu elde etmek için hangi dil kursunu tercih etmeliyim?

Nişantaşı İngiliz Kültür Dil Kursu, İstanbul’da size en iyi ve en kaliteli PROFICIENCY eğitimini veren dil kursudur.


PROFICIENCY alanında en iyi kurs neden Nişantaşı İngiliz Kültür?

Nişantaşı İngiliz Kültür’de, öğrencinin üniversitesinin uyguladığı hazırlık atlama sınavında hangi becerilerin ölçüldüğüne bakılır ve öğrenciye bu becerilere yönelik bir seviye belirleme sınavı uygulanır. B1/ intermediate düzeyinin altında kalan öğrenciler için ekstra bir çalışma programı düzenlenir.


Nişantaşı İngiliz Kültür’de PROFICIENCY için çalışma programı nasıl düzenlenir?

PROFICIENCY sınavının süresi ile öğrencinin hedef puanı temel alınarak, toplam ders ve beceri ağırlıkları bazında kişiye özel program hazırlanır. Aday öğrenci, planlama sürecinin hızlı bir biçimde bitmesi sonucu, özel dersle PROFICIENCY eğitimine katılabilir. Özel ders yapılmasının amacı, bir sınıf içerisinde bulunması öngörülen minimum 2 kişinin ağırlık verilmesi gereken beceri düzeylerinin aynı olmayışı ve bu durumun, aday öğrenciye tam fayda sağlamakta problem yaratıyor olmasıdır.

Nişantaşı İngiliz Kültür Dil Kursu’nun eğitiminin kalitesi, sadece köklü geçmişine değil, kadrosundaki eğitmenlerin alanlarındaki uzmanlıktan da kaynaklanmaktadır. Eğitmenleriniz, verdikleri eğitim alanında başarısını kurumumuza kanıtlamış kişilerdir ve öğrencilerini, hedefledikleri puanlara büyük oranda ulaştırmışlardır.

Siz de PROFICIENCY’de hedeflediğiniz puana ulaşmak istiyorsanız, buraya tıklayın.
Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.