Şirket İçi Kurumsal İngilizce Eğitimi

Bir gereksinim olmaktan çıkan İngilizce, kurumsal firmalarda çalışan personeli oldukça zorlayan, şirketlerin de çalışanlarının İngilizce bilmeleri üzere yatırım yapmak durumunda oldukları bir zorunluluk halini almaya başladı.

Bu zorunlulukla birlikte şirket içi eğitim planlamaları yapmak için yoğun biçimde kurumsal İngilizce eğitiminde en iyi alternatifin hangisi olduğunu araştıran İK ve Eğitim Birimlerini oldukça zorlu bir tercih süreci beklemektedir. Personelin İngilizce eğitimini, sektöre yönelik bir alt yapı oluşturacak şekilde planlayabilecek bir İngilizce kursu bulmak bunca alternatif arasında oldukça zorlu bir süreç gerektiriyor.

Şirket içi İngilizce eğitimi için en iyi kurs araştırmasını yaparken İK ve Eğitim Biriminin belirlemesi gereken birinci ve en önemli adımı paylaşmak isteriz;
Kurumsal İngilizce eğitiminin planlanmasının hangi tabanda yapılacağı belirlenmeli. Yani ihtiyaç mümkün olan en sade halini almalı, speskifik hale getirilmeli. Gelin bunu örneklendirelim;

Maslakta bulunan bir teknoloji firması için sektöre yönelik terminoloji de içeren konuşma becerisini güçlendirmeye yönelik bir plan hazırlanabilir. Nokta atışı olarak hazırlanmayan bir eğitimin sıradan bir İngilizce kursundan farklı olmasını bekleyemeyiz.

Şişlide bulunan bir tekstil firması çalışanlarından yalnızca pazarlama departmanına eğitim verilecekse bu eğitimin içeriği satış sürecinde işine yarayacak becerilerden oluşturulabilir. Bu sayede amaca yönelik bir planlama yapılarak katılımcıların ve kurumsal İngilizce eğitiminden maksimum fayda sağlamaları mümkün olacaktır.

Siz de firmanız için şirket içi İngilizce eğitimi planlamak istiyorsanız tıklayın, Kurumsal İngilizce Eğitimi uzmanımız size ulaşsın. Birlikte çalıştığımız kurumsal firmaları görmek için tıklayınız.

Nişantaşı İngiliz Kültür, firmanızın en iyi verimi elde edebilmesi için yanınızda...

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.