TESOL Nedir? TESOL Online Hakkında

Günümüz şartlarında üniversitelerin İngiliz Dili Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Kültür ve Edebiyatı, vb. bölümlerinden mezun olup, İngilizce öğretmenliği yapmaya karar veren bireyler, üniversitelerin düzenlemiş olduğu formasyon programlarına katılmak ve iki sene bu eğitimi bedelli olarak almak durumunda kalırlar.

Maalesef, bu programlar bitirildiğinde, modern eğitim tekniklerinin tamamının öğrenildiğini söylemek doğru değildir. Bu nedenle, gelişen eğitim teknolojileri de göz önünde bulundurularak hazırlanmış “uluslararası öğretmenlik yapabilir” sertifikalarına da ek olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu sertifikalar sayesinde, İngilizce öğretmenliği yalnızca ülke sınırları içinde değil, diğer tüm ülkelerde de öğretmenlik yapabilme şansına sahip olunabilmektedir. Yani ister İstanbul Şişlide ister Belgradda bir semtte, ister Beşiktaşta ister Avrupanın küçücük bir semtinde öğretmenlik yapmak isteyin, yapabilirsiniz!

TESOL, uluslararası İngilizce öğretmenliği yapabilmeyi, ülkemiz içinde özel kurumlarda “usta öğretici” sıfatıyla MEB atamanızın yapılabilmesini sağlayan önemli bir İngilizce öğretmenliği sertifikasıdır. Üstelik İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Amerikan Kültür ve Edebiyatı, vb. bölümlerinden mezunu olmasanız da, Advanced düzeyinde İngilizce bilgisine sahipseniz İngilizce öğretmeni olabilirsiniz.

Bu sertifikanın eğitimini online olarak alabilir, bu sayede, bulunduğunuz yerde bu kapsamlı eğitim programından geçerek, bilgili ve etkin bir öğretmen olmak için gerekli tüm özellikleri edinebilirsiniz.

Programın online olması, aldığınız öğretmenlik eğitiminin kalitesini sorgulamanıza neden olabilir. Aşağıda TESOL programını size tanıtalım, eğitimin yeterliliğine siz karar verin!

TESOL eğitimine seviyesi Avrupa Dil Standartlarına göre C1 (Advanced) altında olan adaylar katılamazlar.

Program süresince size yardımcı olarak, sürekli irtibat halinde olabileceğiniz bir personal tutor bulunmaktadır.

Programın içinde Teori & Metodoloji, Dil Farkındalığı- Bilgisi, İkinci Dil olarak İngilizce öğretmek, Eğitim Teknolojisi başlıklarında toplam 4 ünite bulunmaktadır.

Her bir ünitenin, konu ağırlığına göre farklı sayıda modülleri bulunmaktadır.

Modül içerikleri, katılımcının kendi dil becerisinden öğretme becerisine kadar her konuda ihtiyaç duyulan bilgiyi verecek şekilde hazırlanmıştır.

Her modülün içerisinde, konu ağırlığına göre değişik adette hazırlanmış alt başlıklar, örneklendirmeler bulunmaktadır.

Tam donanımlı, planlı, hazırlıklı, bilgili ve yönetici nitelikte bir öğretmen olabilmeniz için hazırlanmış teknik ve pratik örnek dersler, bu alt başlıklarda yer almaktadır.

Tüm modüllerde ve başlıklarda edinilen bilgiler, self-check bölümleri sayesinde detaylıca test edilebilmektedir.

Toplam 33 görevle bu programda edindiğiniz tüm bilgiler, zorlu sınavlarla test edilir.

33 görevinizin içinde 2 örnek ders bulunmaktadır. Bu örnek dersler, derse nasıl hazırlandığınızdan, kullandığınız İngilizceye kadar detaylıca incelenir ve değerlendirmeden geçer
2 örnek dersinizi sizden sorumlu olan eğitmeninize online bağlantı yoluyla yapmanız ve bu örnek derslerden geçmeniz, sertifikanızı alabilmeniz için zorunludur.

Sizler de tam donanımlı, eğitim teknolojilerinin en son güncellemelerinden haberdar bir öğretmen olmak, TESOL almak istiyorsanız, aklınıza gelebilecek diğer tüm sorular için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Nişantaşı İngiliz Kültür uzman danışman kadrosuyla ücretsiz olarak sizi bilgilendirmeye hazır!

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.