Tıp İngilizcesi

Tıp İngilizcesi Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık alanında çalışan değerli arkadaşlarımızın özellikle uzmanlıklarında ihtiyaç duydukları bu eğitim ileri düzey tıp İngilizcesi kelime bilgisi içeren bir eğitim olarak planlanmalıdır.

Kullanılacak materyaller özenle hazırlanmış tıp İngilizcesi kitapları arasından seçilmeli ve eğitim elbette tıp İngilizcesine spesifik olarak yoğunlaşmış bir öğretmen tarafından verilmelidir.

Özellikle terminoloji göz önünde bulundurulduğunda eğitimin destekleyici materyallerine de ihtiyaç duyulacaktır. Bu nedenle tıp İngilizcesi öğrencilerinin mümkün olduğunca çok tıp İngilizcesi sözlüğü karıştırıyor olmaları gerekir.

Öğrencilere en önemli tavsiyemiz, tıp İngilizcesi eğitimini özel ders olarak almalarıdır. Çünkü bu gibi ihtiyaç odaklı hazırlanması gereken eğitimlerde bire- bir ders işleme modeli sınıf eğitimlerine oranla çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Genel İngilizce bilgi ve kullanım düzeyleri minimum B1 (intermediate) olan öğrenciler tıp İngilizcesi özel dersi alabilirler.

Genel İngilizce bilgi ve kullanım düzeyleri B1 (intermediate) seviyesinin altında olan öğrencilerin genel İngilizce eğitimlerini bu seviyeye taşımaları beklenir.

Siz de Nişantaşı İngiliz Kültür İngilizce kursunun 40 yıllık İngilizce eğitimi uzmanlığından yararlanmak isterseniz tıklayın, ücretsiz danışmanlık hizmeti alın…

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.