To Write an Article in English for Wall Street Journal? Yes, you can!

“İngilizce bilmek demek yalnızca konuşabilmek ya da yalnızca Wall Street Journalda okuduğun şeyi anlayabilmek değildir” diye belki otuz dokuz defa söylemiş ve yazmışızdır. Bir şeyi kırk defa söylersen olurmuş mottosundan yola çıkarak bir şeyi kırk defa söylersen amacına ulaşırmış diye düşündük…

Bu da kırk olsun madem; İngilizceyi tam olarak öğrenmek demek bir İngiliz haber kanalında izlediğiniz bir programda olup biteni ya da Wall Street Journalda okuduğunuz bir makaleyi net olarak anlayabilmek, Oxford sokaklarında dolaşırken bir mikrofon uzatılıp güncel bir olayla ilgili soru sorulduğunda sorulan soruyu kavrayıp konu hakkında konuşabiliyor olmak, tüm bunları, profesyonelce yazıya dökebilmek, üstüne üstük tüm bunları gramer kuralları dahilinde yapmak demektir.

Bayanlar baylar, size Türk insanının yıllardır kendine sorduğu sorunun cevabını veriyoruz: Ben Neden İngilizce Öğrenemiyorum?

Sakin olalım ve ellerimizdeki English Grammar kitaplarını yere bırakalım!

Kural: İngilizce öğrenmeniz neden gerekli? Bunu belirlemelisiniz.

  • Şişli’deki evimde kahvemi yudumlarken The New York Times, Reuters, Wall Street Journal gibi gazetelerdeki makaleleri okuyup anlamak, dünya gündemi karşısında uyanık kalmak istiyorum.
  • Beş ay sonra pilotaj için IELTS General Training / IELTS Academic / TOEFL sınavından x skor elde etmem gerekiyor.

  • Proficiency (Hazırlık Atlama) sınavından altmış almazsam bir sene daha hazırlık okuyacağım, bu da babamın cebine -24.000 TL yazıyor. Bu sefer beni okuldan alır!

  • Mecidiyeköy’de bir ithalat firmasında çalışıyorum. İş yazışmalarımda İngilizce kullanmam gerekiyor.

  • Taksim’de bir kafede çalışıyorum. Müşterilerim genelde yabancı, onların sorduğu soruları cevaplamak, İngilizce konuşmak istiyorum.
Yukarıdaki gibi belki elli tane daha madde yazılır ama İngiliz alfabesinde şık olarak değerlendirebileceğimiz yirmi altı harf var.

Şaka bir yana, kendimize İngilizcenin neden gerekli olduğunu sorduğumuzda aldığımız cevap sorunu %50 oranında çözecek. Çünkü İngilizce çalışma prensiplerimizi belirleyebilecek ve böylece öğrenmemiz gereken şeyi öğrenip zaman kaybetmeden İngilizcede istediğimiz noktaya gelebileceğiz.

You want to write articles in English? Yes, you can!

Kısacası ister The New York Times’dan bir makale okuyabilmek için ister Wall Street Journal’a yazar gibi bir makale yazabilmek için İngilizce öğrenmek isteyin; önemli olan ne istediğinizi bilmek ve doğru yönlendirilmek…

Nişantaşı İngiliz Kültür’e iletişim bilgilerinizi bırakın, bu konu üzerinde uzunca sohbet etmek için sizi şubemize davet edelim… Bekliyoruz…
Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.