TOEFL sınavına girmek size ne kazandırır?

İster akademik olsun ister profesyonel, İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamanız gerektiği her alanda, akla gelen ilk sınav TOEFL IBT olur. Peki neden?


TOEFL nedir?

TOEFL’ın açılımı, Test of English as a Foreign Language’tır ve İngilizce yeterliliğinizi her alanda ölçen bir sınavdır. Uygulanmaya başladığı günden beri iki kez format değiştirerek, şu anki en kapsamlı halini almıştır. Akademik alan başta olmak üzere, birçok profesyonel alanda da geçerliliğe sahip olan test, bugün uluslararası düzeyde en fazla geçerliliğe sahip olan sınavdır.


TOEFL neden uluslararası geçerliliği en yaygın olan sınav?

TOEFL sınavı, uygulama bazında oldukça detaylıdır. Bu da, gramer bilgisinden dinlemeye, okumadan yazmaya, her alanda İngilizcenizi tam anlamıyla ölçen bir sınav olduğunu gösterir.


TOEFL sınavının aşamaları neler?

TOEFL, dört ayrı alanda gerçekleşir ve iki ayrı bölümden oluşur. İlk bölüm reading ve listening, ikinci bölüm speaking ve writing’ten oluşur.

Reading, 60 - 80 dakika sürer. 36 - 56 sorudan oluşur. Karşınıza 3 ya da 4 adet okuma parçası çıkacaktır ve bu okuma parçaları, akademik metinlerdir.

Listening, 60 - 90 dakika sürer. 34 - 51 sorudan oluşur. Sınav içerisinde konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinler, bunlarla alakalı soruları yanıtlarsınız.

On dakikalık bir aradan sonra speaking başlar, 20 dakika sürer. 6 görevden oluşur. Bilinen bir konuda fikrinizi belirtmeniz istenir, okuma ve dinleme görevleri verilir.

Writing, 50 dakika sürer. 2 görevden oluşur. Okuma ve dinleme görevlerine göre fikrinizi yazılı bir şekilde belirtmeniz istenir.


TOEFL Türkiye’de nerelerde geçerli?

TOEFL, ülkemizde birçok üniversite ve firma tarafından yeterlilik sınavı olarak kabul edilir. Bu kuruluşlar, İngilizce yeterlilik ölçümünde TOEFL IBT’yi esas alır.


TOEFL zor bir sınav mı?

Geniş kapsamı açısından TOEFL; IELTS, YDS, PTE gibi sınavlardan daha zordur. Türkçenin fonetik yapısının ve kural bilgisinin Avrupa dillerine göre farklı oluşu, Türkiye’deki adaylar için iddialı gözükebilir; ancak C1 (Advanced) düzeyde bir İngilizceniz varsa, doğru bir kursa giderek, hedeflediğiniz sonuca kolayca ulaşabilirsiniz.


İstanbul’da en iyi TOEFL eğitimini veren kuruluş hangisi?

Size TOEFL IBT için eğitim verecek kuruluşun öncelikle bu alanda uzman eğitmenlerle çalışması gerekir. Seviyeniz, B2 yani upper-intermediate’ı geçmiş olmalıdır. Eğer İngilizce düzeyiniz yeterli olmamasına karşın, bir kuruluş size en iyi puanı aldırabileceğini iddia ediyorsa, bu işin uzmanı olmadıklarını belli ederler. İyi bir kuruluş, sizi uzmanlığıyla doğru bir şekilde yönlendirmelidir. Bu sebeple, Nişantaşı İngiliz Kültür olarak, İstanbul’daki en iyi TOEFL eğitimini vermekteyiz.


Nişantaşı İngiliz Kültür’de TOEFL eğitimi nasıl işliyor?

Nişantaşı İngiliz Kültür’de ilk olarak yeterlilik seviyeniz, beceri tabanlı bir seviye tespit sınavıyla ölçülür. Upper-intermediate seviyesini geçmiş öğrenciler, kursa kabul edilir. Aday öğrencilerin hedeflediği puan ile TOEFL sınavına katılacağı tarih de göz önünde bulundurularak, toplam ders ve beceri ağırlıkları bazında kendisine özel bir plan sunulur.


Nişantaşı İngiliz Kültür’ün TOEFL eğitmenleri, bu konuda uzman kişiler mi?

Kesinlikle evet! TOEFL eğitmenlerimiz, verdikleri eğitim alanında başarısını kurumumuza kanıtlamış kişilerdir. Kendileri aynı zamanda TOEFL sınavında uygulayıcı pozisyonda da çalışmışlardır. Akademik düzeyde İngilizce yeterlilik sınavlarında, öğrencilerini büyük oranda hedef skorlarına ulaştırmışlardır.

Böylesine önemli bir sınava böylesine uzman bir kurumla hazırlanmak istiyorsanız, lütfen bize ulaşın.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.