TOEIC

(Test of English for International Communication)

Günlük iş İngilizcesini test eden uluslararası bir sınavdır. TOEIC yurt dışında da yaygın olan bir seviye belirleme sınavıdır. Pek çok kurumsal firma tarafından kabul görmektedir. TOEIC sınavını, TOEFL sınavını da hazırlayan Amerikan firması Educational Testing Service (ETS) hazırlamaktadır.

TOEIC, sünyanın en çok kullanılan İngilizce seviye tespit sınavıdır. Her yıl, yaklaşık 6 milyon kişi bu sınava girmektedir. TOEIC, objektif ve güvenilir bir sınavdır. TOEIC skoruyla CV’nizi güçlendirerek İngilizce bilginizi bütün dünyada başvurduğunuz veya çalıştığınız kuruluşlara belgeleyebilirsiniz.

Telefon yoluyla sınav başvuru merkezlerinden randevu alınabilmektedir. Detaylı bilgi için bkz: www.ets.org

TOEIC sınavına hazırlanabilmek için en az Upper-intermediate seviyesini bitirmiş olmak gerekmektedir. Bu da 6,5 ve üzeri bir skor için uygun olacaktır.

Almış olduğunuz skorlar, 2 yıl süreyle uluslararası geçerliliğe sahiptir.

 

Sınav Formatı

TOEIC, dinleme ve okuma bölümlerinden oluşmaktadır. Dinleme bölümünde 4 soru tipi, okuma bölümünde ise 3 soru tipi mevcuttur. Sınav, her bölümde 100 soru olmak kaydıyla 200 soru içermektedir. Alınabilecek maksimum puan 990’dır. TOEIC konuşma ve yazma bölümlerinin kayıtları ETS üzerinden yapılmaktadır. Konuşma ve yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir.

TOEIC soruları gündelik iş hayatından alınan örnekler kullanılarak hazırlanmaktadır. Sınavda, iş yazışmaları, e-postalar, sipariş formları gibi metinlerin ve telefon konuşmalarının vs. anlaşılmasının gerekli olduğu, çok sayıda soru bulunmaktadır.

Güncel bilgiler için www.etsglobal.org adresine bakınız.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.