YDS’de başarının sırrı nedir?

YDS nedir?

Açılımı Yabancı Dil Sınavı olan YDS, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen, yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen öğrenciler ve/veya çalışan insanların kurumlarında terfi ve/veya dil tazminatı için girdikleri dil yeterlik sınavıdır.


YDS’nin diğer sınavlara göre tercih edilmesinin sebebi nedir?

ÖSYM, 2014 yılında IELTS denkliğini kaldırmıştır. TOEFL’ın daha zor olması açısından adaylar, YDS’ye yönlenmektedir. Yani YDS, diğer sınavlara göre yüksek puan alma ihtimalinin daha yüksek olduğu bir sınavdır.


YDS sınavının içeriği nasıldır?

YDS, uygulama açısından diğer sınavlardan daha karmaşık soru tiplerine sahiptir. İçerik, kelime bilgisi, dil bilgisi ve okumadan oluşmaktadır.


Yakın zamanda, YDS’nin format değiştireceğini duydum. Bu doğru mu?

Henüz kağıt üzerinde gerçekleştirilen bir sınav olan YDS’nin yakın zamanda bilgisayarlı sisteme geçeceği söylenmektedir; ancak soru tiplerinin aynı kalması beklenmektedir.


YDS sınavındaki en büyük zorluk nedir?

YDS, birçok uzmanlık alanından adayların girmiş olduğu bir sınavdır; bu sebeple, akademik anlamda kelime bilginizin güçlü olması gerekmektedir. Bu da, YDS’nin sıkı çalışılması gerekilen bir sınav olduğunu gösterir.


YDS’de başarılı olmak için ne yapmak gerekmektedir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, YDS sıkı çalışma gerektirir.  Bu sebeple, sizi çalışmaya motive edecek ve size çok şey öğretecek bir kuruluşla hazırlanmanız doğru olacaktır.

Nişantaşı İngiliz Kültür, alanında uzman eğitmenleriyle YDS’de hedeflediğiniz puanı almanı için kaliteli ve sıkı bir eğitim sunar. Uzman eğitmenlerimizin büyük oranda, öğrencilerini hedeflenen skorlara ulaştırmış kişilerdir.

YDS’ye Nişantaşı İngiliz Kültür ile hazırlanmak ve hedeflerinize ulaşmak için lütfen burayı tıklayın.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.