YDS Sınavı nedir?

YDS (Yabancı Dil Sınavı) Soruları Çok mu Zor?

İngilizce eğitim düzeyini ya da İngilizce bilgi düzeyini belirlemenin, daha doğrusu ıspatlamanın bir yolu olan YDS yani Yabancı Dil Sınavı soruları içerik itibarı ile zor değildir ama karmaşık olduğu söylenebilir.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bu sınav, ülkemizde yüksek lisans ya da doktora yapmak isteyen ya da kamu personeli olup yabancı dil tazminatı almak isteyen kişilerin katılım sağladığı YDS gramer (dil bilgisi), okuma ve akademik kelime bilgisini ölçen bir sınavdır. Sınavın içeriği genel taslak olarak aynı kalsa da her sene değişik soru tipleri ile karşılaşan katılımcılar, YDS yerine başvurdukları kurumun kabul şartlarına göre TOELF, IELTS, PTE gibi sınavları tercih edebilmektedir.


YDS Ne Zaman?

Güz ve bahar dönemi olmak üzere iki ayrı oturum şeklinde yapılan YDS 2018 ya da daha ileriki dönem sınavları için doğru bir eğitim almak istiyorsanız eğitim danışmanlarımızdan bilgi edinebilirsiniz.


YDS Eğitimi Özel Ders Olarak mı Alınmalı?

YDS eğitimi almak isteyen bir katılımcı için, skor hedefi ve İngilizce eğitimi düzeyi birincil öncelikte tutulacak şekilde bir eğitim planlaması izlenmelidir. Bir katılımcı örneğin; B1 (Intermediate) düzeyinde ise ve skor hedefi 80 ise bu katılımcı öncelikle sağlıklı bir genel İngilizce eğitiminden geçmelidir. B2 (Upper-Intermediate) düzeyini bitirmiş bir katılımcının YDS için 80+ skor elde etmesi için gerekli altyapıya sahip olduğunu söylemek daha doğrudur.

Bir katılımcı örneğin; yüksek lisans için ya da doktora için YDS den 60 puan hedefliyorsa, İngilizce eğitim düzeyi A2- B1 ise kısıtlı bir zamanı varsa ve hızlandırılmış YDS eğitimi almak istiyorsa, bu katılımcı için en doğru planlama direkt olarak sınava yönelik bir içerikle hazırlanmış YDS Özel Ders eğitimidir.


İngiliz Kültür YDS Eğitimi

İngiliz Kültür Nişantaşı YDS eğitimini katılımcıların tamamının aynı İngilizce eğitimi düzeyinde olduğu 4-6 kişilik sınıflarda, sınava yönelik nokta atışı taktik bilgileri ve zamanı doğru kullanmaya yönelik çalışmaları temel alarak verir. Kullanılan YDS kitapları İngiliz Kültür Nişantaşı uzman YDS öğretmenleri tarafından hazırlanmış, çoğunluğu taktik gramer bilgisi, cloze test, akademik kelime çalışmaları, paragraf, vb çalışmalardan hazırlanmış, piyasada örneği nadir bulunan kitaplardır.

Eğer siz de yüksek lisans, doktora ya da dil tazminatı için gerekli olan YDS puanını elde etmek istiyorsanız tıklayın, sizi ücretsiz arayalım.

Biz Sizi Arayalım

24 saat içerisinde eğitim danışmanlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

gönderiliyor.
Talebiniz ilgili birimlerimize iletildi. En kısa zamanda tarafınıza dönüş sağlanacaktır.